Konferencja „Najnowsze techniki dokumentacyjne w archeologii – szansa czy pułapka?” – Łazienki Królewskie Warszawa

Podczas odbywającej się w ostatnich dniach konferencji “Najnowsze techniki dokumentacyjne w archeologii – szansa czy pułapka?” – organizowanej przez SNAP i CAA Polska, prowadziliśmy warsztaty skanowania i digitalizacji zabytków muzealnych.

Warsztaty odbyły się w budynku Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich gdzie na potrzeby konserwatorskie na przykładzie rzeźb znajdujących się w Pomarańczarni. Zaprezentowane zostały również możliwości badań nieinwazyjnych nad cyfrowym modelem obiektu – wirtualne przekroje, obliczanie pola powierzchni, tworzenie porównań dwóch modeli lub zabytków z przed i po konserwacji oraz możliwość do modelowania brakujących elementów. Dodatkowo można było obejrzeć obiekty przygotowane do umieszczenia na portalach Wirtualne Muzea.

Obserwując bardzo duże zainteresowanie archeologów i konserwatorów nowoczesnymi technologiami wspomagającymi ich pracę zapraszamy do współpracy przy dalszym rozwoju naszych sknerów 3D specjalizowanych do zastosowań konserwatorskich i archeologicznych.


Fotorelacja:

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.