Targi KOMPOZYT-EXPO®przyspieszają!

Targi KOMPOZYT-EXPO®przyspieszają!

Z każdą kolejną edycją krakowskie Targi KOMPOZYT-EXPO® udowadniają, że nie bez przyczyny są jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej i najważniejszym w naszym kraju. Jeszcze więcej wystawców, mocniejsza reprezentacja międzynarodowych gości oraz niezwykłe wydarzenia towarzyszące – przed nami dwudniowe święto branży kompozytów! 6. edycja Międzynarodowych Targów Kompozytów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 25 i 26 listopada na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

 

Następcy Roberta Kubicy w EXPO!

20141120_twk_00783

Prestiż Targów KOMPOZYT-EXPO® ciągle wzrasta, m.in. przez wydarzenia towarzyszące. Tak będzie i tym raz

em. Tegorocznej edycji towarzyszy bowiem niezwykłe, bo historyczne spotkanie. Po raz pierwszy w Polsce w ramach wystawy POLE POSITION EXHIBITION swoimi sukcesami oraz pojazdami pochwalą się najzdolniejsi polscy konstruktorzy bolidów, reprezentujący czołowe uczelnie techniczne w kraju. Młodzi, zdolni i perspektywiczni,należący do ścisłej czołówki projektantów na świecie, zajmują czołowe miejsca w prestiżowych zawodach organizowanych w Hiszpanii, Niemczech, USA czy Wielkiej Brytanii. Kontekst spotkania nie jest przypadkowy, bo ich znakomite osiągnięcia są ściśle związane z kompozytami.

Te z kolei z roku na rok zyskują na znaczeniu. Tegoroczna lista wystawców prezentująca

najnowsze trendy w branży, produkty i usługi jest imponująca. Ofertę przedstawi rekordowa liczba ponad 200 firm z Polski i zagranicy – m.in.z Czech, Francji, Holandii, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, USA oraz Węgier.Spodziewanych jest też wielu gości z zagranicy. W zeszłym roku stanowili oni aż 20 proc. wszystkich zwiedzających.

Od tkanin węglowych i żywic po… mobilne jacuzzi

20141120_twk_01051

Wśród wielu nowości, z którymi będą mogli zapoznać się zwiedzający wymienić należy na pewno wysokiej jakości żywice epoksydowe i poliuretanowe, alternatywny dla acetonu rozpuszczalnik, tkaniny węglowe, żywice termoutwardzalne, prepregi, kleje konstrukcyjne, energooszczędne i higieniczne kompozyty, elastyczne rury kompozytowe, zbiorniki, kraty pomostowe czy hermetyczne przekrycia.

         Na Targach pojawią także gotowe produkty na bazie kompozytów, takie jak m.in. pierwsza kamera termowizyjna w rozmiarze kieszonkowym z pełnym wyposażeniem, modele małych żaglowo – wiosłowo – motorowych łodzi, kabina sauny parowej(do zastosowania jako kabina łazienkowa)  wielozadaniowa, wysoce odporna na czynniki atmosferyczne i chemiczne kładka pieszo-rowerowa oraz mobilne jacuzzi na przyczepie. Dosko

 

nałym uzupełnieniem oferty prezentowanej na stoiskach będzie tradycyjna wystawa Kompozyt Life Art Gallery, w której firmy zaprezentują końcowe produkty wytworzone w oparciu o materiały i usługi wystawców. Wśród nich m.in. kabina tramwajowo-pociągowa, kajak do gry w piłkę wodną oraz toaleta…Pendolino.

Najlepsze prezentowane produkty powalczą tradycyjnie o Nagrody Targów KOMPOZYT-EXPO®.

 Kompendium wiedzy

20141120_twk_00323

Ale krakowskie Targi KOMPOZYT-EXPO®słyną nie tylko z powodu udanych i międzynarodowych kontaktów biznesowych nawiązywanych między uczestnikami, ale także z bogatego programu towarzyszącego obejmującego prezentacje techniczne oraz warsztaty. Wśród nich m.in. „Obliczenia i badania konstrukcji kompozytowych”, “Wytwarzanie i właściwości (bio)kompozytów” oraz warsztaty ze Skanowania 3D i druku 3D dla sektora przemysłowego

 Dwa najważniejsze dni w roku

Nowością tegorocznej edycji jest także zmiana terminu, a dokładnie rzecz ujmując, dni w tygodniu. Wsłuchując się w sugestie wystawców, organizatorzy wydarzenia – Targi w Krakowie, zdecydowały, że 6. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie w środę i czwartek (a nie jak dotychczas w czwartek i piątek), czyli w dniach 25-26 listopada 2015 r.

–Z dumą i ogromną satysfakcją patrzę na to, jak Targi KOMPOZYT-EXPO® rozwinęły się od pierwszej edycji i jak wraz z Targami rozwinęli się wystawcy. Przed nami największa, ale i najpiękniejsza edycja wydarzenia. Imponujące stoiska, wystawa Kompozyt Art Gallery, strefa bolidów oraz niezwykle ciekawa część naukowo-szkoleniowa. Mamy nadzieję, że zbliżająca się 6. edycja Targów potwierdzi fakt, że z roku na rok skracają one dystans do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży kompozytów – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie i dodaje – zapraszam do EXPO Kraków!

                    Szczegółowe informacje o Wystawcach, programie towarzyszącym, a także aktualny plan hali można znaleźć na stronie Organizatora www.kompozyty.krakow.pl

Do 20 listopada 2015 r. można także otrzymać bezpłatny bilet wstępu na Targi, wypełniając formularz rejestracyjny na stronie internetowej

www.kompozyty.krakow.pl/rejestracja! Zapraszamy!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.