SMARTTECH Sp. z o. o. wyposażyła wartą ponad 1,2 mln złotych pracownię mechatroniczną w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Łańcucie.

SMARTTECH Sp. z o. o. wyposażyła wartą ponad 1,2 mln złotych pracownię mechatroniczną w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Łańcucie.

Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania to niewątpliwie jedna z  najnowocześniejszych i najbardziej prestiżowych baz dydaktycznych w Polsce. Centrum umożliwia kształcenie teoretyczne i praktyczne zarówno uczniów szkół zawodowych jak i osób dorosłych w zakresie innowacyjnych technologii wytwarzania, projektowania i nadzorowania procesów technologicznych. Inwestycja ta pochłonęła ponad  11,5 mln złotych.

Jak podkreśla Pan Józef Skomra, Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowejim. Felicjana Dzierżanowskiego w Łańcucie od zawszeprowadzone były  działania wspierające rozwój szkolnictwa w Łańcucie, jednakże teraz udało się stworzyć  miejsce, w którym możemy prowadzić szkolenia z różnych dziedzin przemysłu.

SAMSUNG

W Centrum zostało utworzonych aż 10 pracowni wyposażonych w najwyższej klasy, profesjonalny sprzęt i oprogramowanie.RCTNTW współpracowała z firmą SMARTTECH przy wyposażaniu  pracowni mechatronicznej.Podobnie jak całe Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii  Wytwarzania, pracownia cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów i kursantów.

WP1190094 pracowni mechatronicznej znajduje sięmiędzy innymi w profesjonalny skaner 3D SMARTTECH scan3D Dual Volume,drukarka 3D, skanery wielkoformatowe, plotery, grawerki mechaniczne, mikroskop do analizy układów scalonych, a także stanowiska komputerowe oraz specjalistyczne oprogramowanie.

SMARTTECH startując w przetargu na wyposażenie pracowni mechatronicznej pokonała konkurencję, oferując RCTNTW  najwyższej jakości sprzęt i oprogramowanie w najniższej cenie. Łączny koszt wyposażenia tej pracowni wyniósł ponad 1,2 mln. złotych.P1190108

Poza samym wyposażeniem pracowni mechatronicznej, firma SMARTTECH przeprowadziła także profesjonalne instruktaże z zakresu obsługi nowych urządzeń. Z mojego punktu widzenia, ułatwiło to znacznie poznanie możliwości dostarczonego sprzętu i umożliwiło szybsze przekazanie nabytej wiedzy kursantom. Jednym z ciekawszych zestawów w pracowni jest skaner 3d i drukarka 3d, dzięki którym możemy szybko wykonywać wszelkie niezbędne prace z dziedziny  szybkiego prototypowania i inżynierii odwrotnej – dodał Dariusz Musz opiekun Pracowni Mechatroniki w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Łańcucie.


Relacja filmowa przygotowana przez telewizją regionalną TV ŁAŃCUT

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.