Premiera MICRON3D

 Już 21 listopada na targach 3D SHOW swoją premierę będzie miał mowy skaner MICRON3D wyprodukowany przez firmę SMARTTECH.

 grafikamicPrace nad nowym produktem polskiego producenta trwały dwa lata, co pozwoliło na dopracowanie nowego skanera 3D w najdrobniejszych szczegółach. Skaner jest efektem pracy zespołu inżynierów, który na podstawie ankiety przeprowadzonej między użytkownikami dotychczasowych modeli produkowanych przez firmę SMARTTECH, opracowali podstawowe założenia jakie spełniać miał skaner 3D nowej generacji. W efekcie powstała kolejna generacja bezdotykowych skanerów 3D opierających się na metodzie projekcji wąskopasmowego strukturalnego światła zielonego. Jest to jedna z optycznych polowych metod pomiaru polegająca na oświetleniu mierzonego obiektu prążkami światła zielonego typu LED. Cyfrowe odwzorowanie obiektu obliczane jest na podstawie zbieranej sekwencji prążków ugiętych na obiekcie. Pomiar wąskopasmowym światłem zielonym umożliwił znaczne podniesienie dokładności pomiaru w stosunku do istniejących na rynku skanerów 3D a zastosowanie LEDowego źródła światła zmniejszyło pobór energii oraz zwiększyło żywotność całego urządzenia.

 micron3D został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera micron3D powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału jakim jest karbon co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia. Jest to szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera poza laboratorium metrologicznym. Dodatkowo w konstrukcji skanera3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania, a wrażliwe wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego.

Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu micron3D certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Wszystkie te cechy i innowacyjność produktu zostały docenione między innymi podczas Kieleckich Targów CONTROL-TECH, gdzie nowy skaner 3D polskiego producenta został uhonorowany Złotym Medalem targowym za najlepszy produkt prezentowany na targach. Jego innowacyjność została również potwierdzona przez Naczelną Organizację Techniczną, która nagrodziła produkt “Laurem Innowacyjności 2014”

Wszystkich zainteresowanych nową technologią skanowania 3D, serdecznie zapraszamy na premierę skanera MICRON3D która odbędzie się na Politechnice Warszawskiej 21 listopada o godzinie 16 w sali pokazowej podczas Targów 3D SHOW.

Serdecznie zapraszamy.

Komentarze są wyłączone.