Nowy MICRON3D color 24 Mpix

Rosnące wymagania branży archeologicznej i konserwatorskiej zainspirowały inżynierów firmy SMARTTECH do stworzenia zupełnie nowego rozwiązania. Założeniem było stworzenie skanera 3D  do bardzo szczegółowej digitalizacji obiektów wraz z kolorem ich tekstury, skanera który mógłby pracować nie tylko w laboratorium, ale również  w terenie.

micron_color_scr

Najnowszy skaner 3D MICRON3D color wyposażony jest w detektor o rozdzielczości 24 megapikseli. (to w tej chwili skaner o największej rozdzielczości na świecie!).  Skaner zbiera 24 miliony punktów pomiarowych z jednego pomiaru (o współrzędnych XYZ a także informacje o kolorowej RGB dla każdego punktu). Dzięki tak wysokiej rozdzielczości możemy uzyskać 400 punktów pomiarowych które przedstawiają, milimetr kwadratowy powierzchni mierzonej w najbardziej uniwersalnym polu pomiarowym – 300 x 400 mm.

Tak wysoka rozdzielczość pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach np.:  ubrań i innych materiałów które do tej pory stwarzały problem. Ponadto bardzo czuły detektor pozwala na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych. Zaś możliwość integracji z systemem bezcieniowym daje możliwość uzyskania wysokiej jakości naturalnego koloru obiektu mierzonego.

Dołączona do skanera nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3D measure pozwala użytkownikowi na pracę z ponad 200 000 000 (200 mln) punktów z prędkością 5 klatek na sekundę i ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing, co jest bardzo ważne w badaniach archeologicznych i druku 3D.

MICRON3D color, podobnie jak jego odpowiednik przemysłowy MICRON3D green, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwala bezpośrednie skanowanie 3D  np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza. Ponadto skaner 3D może być łatwo transportowany w solidnej walizce transportowej.

MICRON3D color podobnie ja wszystkie skanery SMARTTECH posiada możliwość integracji ze stolikiem obrotowym, systemem bezcieniowym, a także opcję pomiaru przy użyciu markerów.

Więcej na temat targów TCT Show Birmingham UK TCT SHOW


Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.